Betül Demir

Kurucumuzdan

 Bahar çiçekleri ailesi olarak yeni eğitim yılımıza yine  tatlı bir telaş ile başladık. Güzel bir dünyanın ancak çocuklarla mümkün olacağı  inancımızla,onlar için buradayız.

         Bahar Çiçekleri olarak kurulduğumuz günden buyana çocuk merkezli bir anlayışla her çocuğumuzun bulunduğu gelişim dönemini, bireysel  özelliklerini, ilgi ve ihtiyaçlarını özenle değerlendirerek çalışıyoruz. Çıktığımız yolda en önemli yol göstergelerimiz çocuklarımız. Onlardan aldığımız dönüşler bize yeni yol haritalarımızı belirliyor. Merakları , hayal güçleri, önyargısız ve tertemiz düşünce yapılarıyla her biri kendilerine hayran bırakan bir potansiyel taşıyor. Amacımız onları kendileriyle ve çevreleriyle barışık ,yeteneklerini verimli kullanabilen, yaşama her yönden hazırlıklı bireyler olarak yetiştirmek.

        Bu anlayışla ve çocuklara olan sevgimizle kurulan anaokulumuzda,okul öncesi dönemde çocuklarımıza çok yönlü bir program sunuyoruz. Onların her alanda ihtiyaçlarını göz önüne alarak titizlikle çalışıyoruz.

        Önceliğimiz çocuklar ,yani geleceği bizden teslim alacak yetişkinlerimiz. Programımızda, günümüzde her şeyden çok ihtiyaç duyduğumuz değerler eğitimi, kişilik gelişimi , manevi eğitim çalışmalarına yer vererek erdemli çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Çocukların kazandığı her olumlu davranış bizler için en büyük ödül oluyor.

Kurucusu olduğum okulumuzda,  çocuklarımıza ve bahar çiçekleri ailesine ,aynı heyecanla bizlere katılan her çiçeğimizi sevgiyle kucaklıyor, baharda açan çiçekler gibi rengarenk, hayat dolu  taze bir merhaba diyorum.